ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8089226
*
nr 808 9226
Spegel
Rektangulär, höjd: 160
Utrop:
1.000 kr
Såld:
2.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 februari 2013
kl 20:08:41
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/2 11:15:31
1
800 kr
16/2 16:00:29
2
700 kr
17/2 14:57:14
3
1.300 kr
17/2 18:10:23
1
1.200 kr
17/2 18:11:00
1
1.500 kr
18/2 09:37:49
1
1.600 kr
18/2 18:57:11
4
1.500 kr
18/2 19:01:52
4
1.700 kr
18/2 19:24:46
1
Vinnande bud
18/2 19:56:46
4
1.900 kr
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rektangulär spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:27
-
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:29
-
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:45
-
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:17
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:23
*
Spegel
nr 808 9226
Spegel
Rektangulär, höjd: 160
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 2.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 februari 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
16/2 11:15:31 | 1 | 800 kr |
16/2 16:00:29 | 2 | 700 kr |
17/2 14:57:14 | 3 | 1.300 kr |
17/2 18:10:23 | 1 | 1.200 kr |
17/2 18:11:00 | 1 | 1.500 kr |
18/2 09:37:49 | 1 | 1.600 kr |
18/2 18:57:11 | 4 | 1.500 kr |
18/2 19:01:52 | 4 | 1.700 kr |
18/2 19:24:46 | 1 | Vinnande bud |
18/2 19:56:46 | 4 | 1.900 kr |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rektangulär spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:27 -
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:29 -
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:45 -
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:17 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:23