ART / Lithographs / Litograph 12422010
*
nr 1242 2010
LITOGRAPH
oscar V Andersson, 1881, signerad i tryckplåt, 'Minne af Nordostpassagen'. Subject: 28x37,
Oscar V Andersson, 1881. "Minne af Nordostpassagen". Signerad i tryckplåt. Motivet: 28x37 cm
Estimate:
500
Sold:
SEK 100
Auction date:
Monday Mars 18 2019
at 20:15:50
- Bid history
Time
Bidder
Bid
8/3 11:59:20
1
Vinnande bud
- Thema-auction
Mar 18
Grafik
Tema Grafik är en auktion med litografier, etsningar och annan grafik med mera av konstnärer som Olle Bærtling, Slas Stig Claesson, Corneille, Marc Chagall, Peter Dahl, Salvador DalÃ, Yrjö Edelmann, S ...
Read more about Grafik
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: grafik litografi litografier oscar v andersson
-
8043 LITOGRAPH IN C..
Inger Winther, "Agtipar". Signed, numbered ea 3/7,..//
Auction ends
in a week
26 jan at 19:51
-
6348 LITOGRAPH IN C..
Michael Qvarsebo (b. 1945), Sweden. Signed, number..//
Auction ends
in a week
26 jan at 18:43
-
7081 LITOGRAPH IN C..
Roland Svensson (1910-2003), Sweden. Signed, numbe..//
Auction ends
in a week
26 jan at 18:12
-
7082 LITOGRAPH IN C..
Roland Svensson (1910-2003), Sweden. Signed, numbe..//
Auction ends
in a week
26 jan at 18:13
-
7063 LITOGRAPH IN C..
Sven X: et Erixson (1899-1970), Sweden. Signed, nu..//
Auction ends
in a week
26 jan at 19:38
*
LITOGRAPH
Read more about Grafik
nr 1242 2010
LITOGRAPH
oscar V Andersson, 1881, signerad i tryckplåt, 'Minne af Nordostpassagen'. Subject: 28x37,
Oscar V Andersson, 1881. "Minne af Nordostpassagen". Signerad i tryckplåt. Motivet: 28x37 cm
| Estimate: | 500 |
|---|---|
| Sold: | SEK 100 |
| Auction date: |
Monday Mars 18 2019 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 8/3 11:59:20 | 1 | Vinnande bud |
- Thema-auction
Mar 18
Grafik
Tema Grafik är en auktion med litografier, etsningar och annan grafik med mera av konstnärer som Olle Bærtling, Slas Stig Claesson, Corneille, Marc Chagall, Peter Dahl, Salvador DalÃ, Yrjö Edelmann, S ...
Read more about Grafik
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: grafik litografi litografier oscar v andersson
-
8043 LITOGRAPH IN C..
Inger Winther, "Agtipar". Signed, numbered ea 3/7,..//
Auction ends
in a week
26 jan at 19:51 -
6348 LITOGRAPH IN C..
Michael Qvarsebo (b. 1945), Sweden. Signed, number..//
Auction ends
in a week
26 jan at 18:43 -
7081 LITOGRAPH IN C..
Roland Svensson (1910-2003), Sweden. Signed, numbe..//
Auction ends
in a week
26 jan at 18:12
-
7082 LITOGRAPH IN C..
Roland Svensson (1910-2003), Sweden. Signed, numbe..//
Auction ends
in a week
26 jan at 18:13 -
7063 LITOGRAPH IN C..
Sven X: et Erixson (1899-1970), Sweden. Signed, nu..//
Auction ends
in a week
26 jan at 19:38



