SILVER & METAL / Silver / Beaker 16358098
nr 1635 8098
BEAKER
silver, Daniel Lundström (1751-1789), 18th century, otydliga stämplar. Height: 8 cm, weight: 55g ca,
silver, Daniel Lundström (1751-1789), 1700-tal, otydliga stämplar. Höjd: 8 cm, vikt: 55g ca
Withdrawn
Monday August 12 2024
at 19:02:22
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver