Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Pastels 11525403



*

nr 1152 5403


PASTELS

2 pcs, unidentified artist, signed with monogram, HK -07, landscape with lake, 19x27,


2 st, Oidentifierad konstnär, Monogramsignerade, HK -07, insjölandskap, 19x27


Estimate:

800

Sold:

SEK 900

Auction date:

Monday December 11 2017
at 20:09:21


  • Bid history
Time Bidder Bid
10/12 18:48:25 1      700 kr
11/12 12:24:29 2      800 kr
11/12 15:57:30 1      Vinnande bud


bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller insjölandskap landskap landskap med sjö landskapsmotiv landskapsmåleri pasteller vatten vattenfärg
  • 6678 WATERCOLOUR
    Erik Viktorson (b. 1912), Sweden. Signed, dated -9..//
     

    Auction ends
    in two weeks
    12 jan at 18:32
  • 6399 WATERCOLOUR
    Fredrik Frisendahl (1891-1984), Sverige. Signerad,..//
    Present: SEK 500

    Auction ends
    in two weeks
    12 jan at 18:10
  • 6303 WATERCOLOUR
    Hjalmar Falk (1856-1938), Sweden. Signed, Norrbro-..//
     

    Auction ends
    in two weeks
    12 jan at 18:57




Ladda ner broschyr