ÖVRIGT / Speglar / Spegel 11312315
*
nr 1131 2315
Spegel
förgylld ram, 76x62
Utrop:
500 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 september 2017
kl 20:42:11
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/9 23:56:38
1
100 kr
25/9 13:59:28
2
150 kr
25/9 19:10:25
3
200 kr
25/9 19:19:48
4
250 kr
25/9 20:26:40
5
400 kr
25/9 20:29:40
6
350 kr
25/9 20:29:40
5
400 kr (Budbetjänt)
25/9 20:31:35
6
450 kr
25/9 20:34:50
5
500 kr
25/9 20:37:12
6
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld ram guldfärgad gyllene spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1131 2315
Spegel
förgylld ram, 76x62
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 25 september 2017 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 20/9 23:56:38 | 1 | 100 kr |
| 25/9 13:59:28 | 2 | 150 kr |
| 25/9 19:10:25 | 3 | 200 kr |
| 25/9 19:19:48 | 4 | 250 kr |
| 25/9 20:26:40 | 5 | 400 kr |
| 25/9 20:29:40 | 6 | 350 kr |
| 25/9 20:29:40 | 5 | 400 kr (Budbetjänt) |
| 25/9 20:31:35 | 6 | 450 kr |
| 25/9 20:34:50 | 5 | 500 kr |
| 25/9 20:37:12 | 6 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld ram guldfärgad gyllene spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49



