GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Fat 3818076
*
nr 381 8076
Fat
Tilgman Keramik,
Utrop:
100 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 oktober 2005
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/10 16:18:01
1
100 kr
9/10 22:50:53
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fat keramik tilgmans keramik
-
8090 Fat
1800-/1900-tal, Rörstrand, sachsiskt mönster. Läng..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:47
-
3001 Fat
med hund, Ekeby. Diameter: 16,5 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
3 juni kl 18:02
-
2046 Fat
silver, CG Hallberg, 1932. Diameter: 15 cm. Vikt: ..//
Aktuellt bud: 450 kr
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:33
-
2039 Fat
silver, Karl Anderson, 1919. Diameter: 26 cm, vikt..//
Aktuellt bud: 2.600 kr
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 18:06
-
2034 Fat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Domino, Gustav..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:34
-
9376 Fat
Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Glas, ..//
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 18:07
*
Fat
nr 381 8076
Fat
Tilgman Keramik,
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 10 oktober 2005 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
4/10 16:18:01 | 1 | 100 kr |
9/10 22:50:53 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fat keramik tilgmans keramik
-
8090 Fat
1800-/1900-tal, Rörstrand, sachsiskt mönster. Läng..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:47 -
3001 Fat
med hund, Ekeby. Diameter: 16,5 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
3 juni kl 18:02 -
2046 Fat
silver, CG Hallberg, 1932. Diameter: 15 cm. Vikt: ..//
Aktuellt bud: 450 kr
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:33
-
2039 Fat
silver, Karl Anderson, 1919. Diameter: 26 cm, vikt..//
Aktuellt bud: 2.600 kr
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 18:06 -
2034 Fat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Domino, Gustav..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 20:34 -
9376 Fat
Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sverige. Glas, ..//
Auktionen avslutas
idag
27 maj kl 18:07