KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Träsnitt 9445192
nr 944 5192
Esaias Thorén
(1901-1981), Sverige
Träsnitt, Esaias Thorén (1901-1981), 31/150, signerad, -51, motivet: 32x44
Esaias Thorén, född 1901 i Halmstad, död 1981, svensk målare och grafiker.
Utrop:
400 kr
Såld:
100 kr
måndag 23 februari 2015
kl 19:40:10
22/2 21:12:14
23/2 18:08:36
Esaias Thorén
Läs mer om Esaias Thorén