KONST / Litografier / Färglitografi 11535274
*
nr 1153 5274
Pierre Dmitrienko
(1925-1974), Frankrike
Färglitografi, 1972, signerad och numrerad 97/300, motivet: 69x50 cm
Pierre Dmitrienko, fransk bildkonstnär född 1925, död 1974.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 december 2017
kl 18:40:53
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/12 17:06:50
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Pierre Dmitrienko
Pierre Dmitrienko, fransk bildkonstnär född 1925, död 1974.
Läs mer om Pierre Dmitrienko
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa frankrike fransk franska franskt färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad pierre dmitrienko
-
9380 Färglitografi
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:17
-
9037 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:08
-
9038 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:12
-
9036 Färglitografi
Camilla Pyk (f. 1966), Sverige. Signerad, numrerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:55
-
8264 Färglitografi
Jan Roede. Signerad, numrerad 87/100, daterad 1993..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:29
-
9084 Färglitografi
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:41
*
Pierre Dmitrienko
Pierre Dmitrienko, fransk bildkonstnär född 1925, död 1974.
Läs mer om Pierre Dmitrienko
nr 1153 5274
Pierre Dmitrienko
(1925-1974), Frankrike
Färglitografi, 1972, signerad och numrerad 97/300, motivet: 69x50 cm
Pierre Dmitrienko, fransk bildkonstnär född 1925, död 1974.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 700 kr |
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 december 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
15/12 17:06:50 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Pierre Dmitrienko
Pierre Dmitrienko, fransk bildkonstnär född 1925, död 1974.Läs mer om Pierre Dmitrienko
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa frankrike fransk franska franskt färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad pierre dmitrienko
-
9380 Färglitografi
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:17 -
9037 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:08 -
9038 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:12
-
9036 Färglitografi
Camilla Pyk (f. 1966), Sverige. Signerad, numrerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:55 -
8264 Färglitografi
Jan Roede. Signerad, numrerad 87/100, daterad 1993..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:29 -
9084 Färglitografi
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:41