KONST / Ramar / Ram 5122202
*
nr 512 2202
Ram
England 1800-tal
Utrop:
300 kr
Såld:
1.700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 mars 2008
kl 17:09:04
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/2 21:32:31
1
550 kr
29/2 22:13:57
2
350 kr
29/2 22:15:41
2
450 kr
29/2 22:31:25
2
550 kr
29/2 22:32:06
2
600 kr
1/3 09:32:51
1
650 kr
2/3 14:21:08
3
700 kr
2/3 14:35:25
4
750 kr
2/3 20:28:31
5
800 kr
2/3 22:38:34
6
1.000 kr
3/3 10:27:38
3
1.200 kr
3/3 10:29:05
3
1.200 kr
3/3 10:59:02
7
1.300 kr
3/3 14:28:47
8
1.600 kr
3/3 14:39:07
3
1.600 kr
3/3 15:13:01
9
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: england 1800-tal ram ramar
-
6665 Akrylmålning
Ann Makander (f. 1954), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 20:08
-
6536 Blyerts
Maria Röhl (1801-1875), Signerad, daterad 11/1 183..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 18:57
-
6613 Bojaner
2 st, Kina. Höjd: 15-19 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 20:19
-
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 19:33
-
6506 Färglitografi
Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Komposition, or..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 18:29
-
6682 Färglitografi
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 18:41
*
Ram
nr 512 2202
Ram
England 1800-tal
| Utrop: | 300 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.700 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 3 mars 2008 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 29/2 21:32:31 | 1 | 550 kr |
| 29/2 22:13:57 | 2 | 350 kr |
| 29/2 22:15:41 | 2 | 450 kr |
| 29/2 22:31:25 | 2 | 550 kr |
| 29/2 22:32:06 | 2 | 600 kr |
| 1/3 09:32:51 | 1 | 650 kr |
| 2/3 14:21:08 | 3 | 700 kr |
| 2/3 14:35:25 | 4 | 750 kr |
| 2/3 20:28:31 | 5 | 800 kr |
| 2/3 22:38:34 | 6 | 1.000 kr |
| 3/3 10:27:38 | 3 | 1.200 kr |
| 3/3 10:29:05 | 3 | 1.200 kr |
| 3/3 10:59:02 | 7 | 1.300 kr |
| 3/3 14:28:47 | 8 | 1.600 kr |
| 3/3 14:39:07 | 3 | 1.600 kr |
| 3/3 15:13:01 | 9 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: england 1800-tal ram ramar
-
6665 Akrylmålning
Ann Makander (f. 1954), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 20:08 -
6536 Blyerts
Maria Röhl (1801-1875), Signerad, daterad 11/1 183..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 18:57 -
6613 Bojaner
2 st, Kina. Höjd: 15-19 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 20:19
-
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 19:33 -
6506 Färglitografi
Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Komposition, or..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 18:29 -
6682 Färglitografi
Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 18:41



