BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Ljusstakar 11074515
nr 1107 4515
Ljusstakar
Ett par, Tenn, höjd: 10 cm, 1858
Kondition: slitage, skador
Utrop:
800 kr
Såld:
450 kr
måndag 8 maj 2017
kl 18:44:22
400 kr
200 kr
250 kr (Budbetjänt)
300 kr
350 kr (Budbetjänt)
Tenn
Metalliskt grundämne; Sn. Förekommer främst i mineralet kasseteri; tennsten.
Firma Svenskt Tenn