MÖBLER / Stolar & Fåtöljer / Fåtölj 14556273
nr 1455 6273
Yngve Ekström
(1913-1988), Sverige
Fåtölj, Lamino, Swedese. Skiktlimmat och formpressat trä, brännstämplad Swedese
Kondition: slitage, skador
Yngve Ekström, född 1913, död 1988, svensk möbelformgivare från Småland.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
3.800 kr
måndag 21 mars 2022
kl 19:44:34
2.200 kr
3.400 kr
3.000 kr
3.200 kr (Budbetjänt)
3.600 kr
Yngve Ekström
Läs mer om Yngve Ekström