BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Ljusstakar 12398213
*
nr 1239 8213
Ljusstakar
Pläter. Höjd: 17 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 mars 2019
kl 19:42:45
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/3 01:54:46
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ljusstakar ljusstake nysilver pläter
-
9079 Adventsljusstake
Erik Höglund (1932-1998), Sverige. "Fantasi", glas..//
Aktuellt bud: 1.600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:26
-
9275 Bordlystrar
ett par, Gustaviansk stil. Höjd: 35-44 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:15
-
9205 Bordsfotogenla..
höjd: 66 cm
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:20
-
9201 Kandelaber
nysilver. Höjd: 58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:24
-
9050 Lampett
trä, 1700-tal, omarbetad. Höjd: ca 35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:49
-
9203 Lampett
Trä. Höjd: 55 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:13
*
Ljusstakar
nr 1239 8213
Ljusstakar
Pläter. Höjd: 17 cm
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 4 mars 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 3/3 01:54:46 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ljusstakar ljusstake nysilver pläter
-
9079 Adventsljusstake
Erik Höglund (1932-1998), Sverige. "Fantasi", glas..//
Aktuellt bud: 1.600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:26 -
9275 Bordlystrar
ett par, Gustaviansk stil. Höjd: 35-44 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:15 -
9205 Bordsfotogenla..
höjd: 66 cm
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:20
-
9201 Kandelaber
nysilver. Höjd: 58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:24 -
9050 Lampett
trä, 1700-tal, omarbetad. Höjd: ca 35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:49 -
9203 Lampett
Trä. Höjd: 55 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:13



