KONST / Litografier / Färglitografi 16815340
nr 1681 5340
Einar Jolin
(1890-1976), Sverige
Signerad, numrerad 300/360, Gripsholms slott. Färglitografi. Bladets mått: 54x76 cm, yttermått inklusive ram: 62x82 cm
Einar Jolin, född 1890 i Stockholm, död 1976. Svensk målare.
Utrop:
700 kr
Såld:
400 kr
måndag 24 februari 2025
kl 19:17:41
300 kr
350 kr