KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastell 12611284
nr 1261 1284
Carin Ax
(1915-2006), Sverige
Pastell, Signerad, 43x37
Carin Ax, svensk tecknare, målare och grafiker född i Uppsala 1915, död 2006.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 17 juni 2019
kl 18:36:30
11/6 15:21:02
Carin Ax
Läs mer om Carin Ax