Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Sculptures and works of art / Sculpture 9556456



*

nr 955 6456


SCULPTURE

signed, ceramics, height: 71 ca,


signerad, keramik, höjd: 71 ca


Estimate:

1500

Sold:

SEK 2200

Auction date:

Monday April 20 2015
at 20:24:16


  • Bid history
Time Bidder Bid
15/4 18:12:51 1      300 kr
20/4 12:53:27 2      500 kr
20/4 13:43:37 3      400 kr
20/4 13:43:37 2      450 kr (Robot)
20/4 13:46:22 3      500 kr
20/4 13:46:22 2      500 kr (Robot)
20/4 14:19:04 3      600 kr
20/4 16:34:10 1      700 kr
20/4 19:18:48 4      1.100 kr
20/4 19:51:20 1      900 kr
20/4 19:51:20 4      1.000 kr (Robot)
20/4 19:52:05 1      1.100 kr
20/4 19:52:05 4      1.100 kr (Robot)
20/4 19:53:00 1      1.200 kr
20/4 20:12:04 4      2.000 kr
20/4 20:13:00 1      1.400 kr
20/4 20:13:00 4      1.500 kr (Robot)
20/4 20:13:53 1      1.600 kr
20/4 20:13:53 4      1.700 kr (Robot)
20/4 20:14:13 1      1.800 kr
20/4 20:14:13 4      1.900 kr (Robot)
20/4 20:15:37 1      2.000 kr
20/4 20:15:37 4      2.000 kr (Robot)
20/4 20:19:16 1      Vinnande bud


Läs om budbetjänten

  • Specialauktion
  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik konsthantverk skulptur
  • 7041 SCULPTURE
    brons på stensockel. Signed. Height: 13 cm, damaged.
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 19:33
  • 7057 SCULPTURE
    bronze, Art Déco-stil. Height: 20 cm,
    Present: SEK 700

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:05
  • 7056 SCULPTURE
    bronze, Art Déco-stil. Height: 38 cm,
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 19:41
  • 7042 SCULPTURE
    bronze, Puck Stocklassa (1922-2014), Sweden. Signe..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:31
  • 7066 SCULPTURE
    Gudmundur Einarsson, Iceland, walrus. Ceramics. Le..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 19:30
  • 7046 SCULPTURE
    Halvar Frisendahl (1889-1953), Sweden. Signed. Hei..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:55




Ladda ner broschyr