Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Karotter 10201484



*

nr 1020 1484


Karotter

+ kryddburk, 3 delar, Koka Blå & Jie, höjd: 7-11 Dia: 19-20


Utrop:

500 kr

Såld:

300 kr

Sista tid för bud online:

måndag 22 februari 2016
kl 20:30:16


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
18/2 12:31:42 1      100 kr
19/2 20:00:46 2      150 kr
21/2 15:15:12 3      200 kr
22/2 07:25:45 4      250 kr
22/2 13:50:19 2      Vinnande bud



  • Specialauktion
  • Läs mer...
Koka Blå
Fomgavs av Hertha Bengtson för Rörstrand på 1956. På 60-talet lanserades Koka även i brunt och grönt.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: karotter keramik koka blå & jie kryddburk
  • 9421 Fat
    2 st, Kina, porslin, Dia 14 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 19:13
  • 9397 Fat
    Anna-Lisa Thomson (1905-1952), Sverige. Ekeby, fis..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 18:25
  • 9204 Gräddkanna
    Berlin, 1800-tal, Porslin. Höjd: 7 cm
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 18:22
  • 9267 Lockurna
    Delft. Höjd: 31 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 20:17
  • 9070 Lockurna
    Kina. Höjd: 15cm
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 18:02
  • 9189 Lockurnor
    Ett par, porslin, bemålade. Höjd: 28 cm
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 20:31




Ladda ner broschyr