KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 8772714

nr 877 2714

Wilhelm von Gegerfelt

(1844-1920), Sverige

Akvarell, Wilhelm von Gegerfelt (1844-1920), stämpelsignerad av Hans Sterbhus för dödsboet, 39x25

Wilhelm von Gegerfelt, född 1844 i Göteborg, död 1920, svensk målare.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

1.100 kr

måndag 24 februari 2014
kl 19:15:25

Wilhelm von Gegerfelt

Läs mer om Wilhelm von Gegerfelt