GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Servisdelar 3865517
*
nr 386 5517
Servisdelar
18 del. keramik, Ystad, Kloster
Utrop:
100 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 november 2005
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/11 08:10:26
1
200 kr
14/11 15:11:42
2
150 kr
14/11 15:13:00
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik kloster matservis mattallrikar servisdelar ystad
-
9151 Glasservisdelar
16 delar, Elis Bergh "Karlberg", Kosta Boda, 8 lik..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 18:30
-
3013 Kaffeservisdelar
8 delar, Royal Copenhagen + Bing & Grøndahl, Musse..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 19:06
-
3108 Mocka / kaffek..
22 delar, Musselmalet, Royal Copenhagen
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 18:45
-
3153 Teservisdelar
11 delar, 1800-tal, bland annat guldkant
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 18:53
*
Servisdelar
nr 386 5517
Servisdelar
18 del. keramik, Ystad, Kloster
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 250 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 14 november 2005 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
12/11 08:10:26 | 1 | 200 kr |
14/11 15:11:42 | 2 | 150 kr |
14/11 15:13:00 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik kloster matservis mattallrikar servisdelar ystad
-
9151 Glasservisdelar
16 delar, Elis Bergh "Karlberg", Kosta Boda, 8 lik..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 18:30 -
3013 Kaffeservisdelar
8 delar, Royal Copenhagen + Bing & Grøndahl, Musse..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 19:06 -
3108 Mocka / kaffek..
22 delar, Musselmalet, Royal Copenhagen
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 18:45
-
3153 Teservisdelar
11 delar, 1800-tal, bland annat guldkant
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 18:53