GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Fat 7416044
*
nr 741 6044
Fat
Tilgman Keramik, 1960, diameter: 36
Utrop:
600 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 februari 2012
kl 17:34:10
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/2 22:24:19
1
100 kr
19/2 19:35:59
2
350 kr
20/2 12:15:55
3
300 kr
20/2 12:16:18
3
Vinnande bud
20/2 15:34:35
4
450 kr
20/2 16:24:26
2
550 kr
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fat keramik tilgmans keramik
-
7043 Askfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Domino, Gustav..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:47
-
6066 Fat
+ skålar, 6 delar, Imaridekor, Kina & Japan, Dia 1..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:13
-
6539 Fat
Royal Copenhagen, 1700-tal. 39x31
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:24
*
Fat
nr 741 6044
Fat
Tilgman Keramik, 1960, diameter: 36
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 20 februari 2012 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 14/2 22:24:19 | 1 | 100 kr |
| 19/2 19:35:59 | 2 | 350 kr |
| 20/2 12:15:55 | 3 | 300 kr |
| 20/2 12:16:18 | 3 | Vinnande bud |
| 20/2 15:34:35 | 4 | 450 kr |
| 20/2 16:24:26 | 2 | 550 kr |
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fat keramik tilgmans keramik
-
7043 Askfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Domino, Gustav..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:47 -
6066 Fat
+ skålar, 6 delar, Imaridekor, Kina & Japan, Dia 1..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:13 -
6539 Fat
Royal Copenhagen, 1700-tal. 39x31
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:24



