SILVER & METAL / Silver / Bowl 14712133
nr 1471 2133
BOWL
+ ljusstakar + jug, four parts, silver, olika tillverkare, Danmark / Sverige, 1950/60-tal. Height: 2-10, 5, weight: 180g ca,
+ ljusstakar + kanna, 4 delar, silver, olika tillverkare, Danmark / Sverige, 1950/60-tal. Höjd: 2-10,5, vikt: 180g ca
700
SEK 700
Monday May 30 2022
at 18:35:12
600 kr
350 kr
400 kr (Robot)
450 kr
500 kr (Robot)
600 kr
600 kr (Robot)
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver