KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17025037

nr 1702 5037

Emile Zoir

(1867-1936), Sverige

Oljemålning, Signerad, segelbåtar. Olja på duk, 69x113 cm, yttermått inklusive ram: 83x127 cm

Carl Emile Zoir, svensk målare och grafiker född 1867, död 1936.

Utrop:

800 kr

Såld:

300 kr

måndag 19 maj 2025
kl 20:18:17

18/5 18:54:31 1      Vinnande bud

Emile Zoir

Läs mer om Emile Zoir