KONST / Litografier / Färgserigrafi 15873083
nr 1587 3083
Stina Sunesson
(1925-1998), Sverige
Färgserigrafi, Signerad, numrerad 53/360, "Min blomstergård". Bildmått: 45x62 cm, yttermått inklusive ram: 65x76 cm
Stina Sunesson, svensk målare född i Insjön 1925, död 1998.
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
måndag 11 december 2023
kl 19:18:36
8/12 18:24:03
8/12 18:29:23
11 dec
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
Stina Sunesson
Läs mer om Stina Sunesson