GLAS OCH KERAMIK / Mat- och kaffeserviser / Servisdelar 10546128
*
nr 1054 6128
Servisdelar
Gefle, Vinranka, 25 del
Kondition: nagg
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 september 2016
kl 18:10:20
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/9 12:58:47
1
250 kr
4/9 19:24:06
2
200 kr
4/9 19:24:06
1
250 kr (Budbetjänt)
4/9 19:24:29
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle matservis mattallrikar servisdelar svensk keramik svenska keramiker vinranka
-
6787 Servbisdelar
Rörstrand, Japonica, 33 delar, Längd: 10,5-27cm. D..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:36
-
6016 Tallrikar
2 st, Kina. Diameter: 16 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:02
*
Servisdelar
Kondition: nagg
Läs om budbetjänten
nr 1054 6128
Servisdelar
Gefle, Vinranka, 25 del
Kondition: nagg
| Utrop: | 800 kr |
|---|---|
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 5 september 2016 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 3/9 12:58:47 | 1 | 250 kr |
| 4/9 19:24:06 | 2 | 200 kr |
| 4/9 19:24:06 | 1 | 250 kr (Budbetjänt) |
| 4/9 19:24:29 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle matservis mattallrikar servisdelar svensk keramik svenska keramiker vinranka
-
6787 Servbisdelar
Rörstrand, Japonica, 33 delar, Längd: 10,5-27cm. D..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:36 -
6016 Tallrikar
2 st, Kina. Diameter: 16 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:02



