BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Ljusstakar 15848329

nr 1584 8329

Ljusstakar

Ett par, Tenn. 1920-tal. Höjd: 23 cm

Kondition: slitage

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 11 december 2023
kl 18:50:23

11/12 09:00:49 1      Vinnande bud

Tenn
Metalliskt grundämne; Sn. Förekommer främst i mineralet kasseteri; tennsten.
Firma Svenskt Tenn