ÖVRIGT / Speglar / Spegel 16066166
*
nr 1606 6166
Spegel
Mässingsram, nutida, ej märkt, 130x36 cm
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 mars 2024
kl 19:52:13
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/3 23:58:04
1
700 kr
17/3 11:35:24
2
1.100 kr
17/3 18:27:16
1
900 kr
17/3 18:27:17
2
1.000 kr (Budbetjänt)
17/3 18:27:18
1
1.100 kr
17/3 18:27:18
2
1.100 kr (Budbetjänt)
17/3 18:27:20
1
1.200 kr
18/3 07:51:32
3
1.300 kr
18/3 19:47:14
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ej märkt mässingsram nutida spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1606 6166
Spegel
Mässingsram, nutida, ej märkt, 130x36 cm
| Utrop: | 1.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.400 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 18 mars 2024 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 14/3 23:58:04 | 1 | 700 kr |
| 17/3 11:35:24 | 2 | 1.100 kr |
| 17/3 18:27:16 | 1 | 900 kr |
| 17/3 18:27:17 | 2 | 1.000 kr (Budbetjänt) |
| 17/3 18:27:18 | 1 | 1.100 kr |
| 17/3 18:27:18 | 2 | 1.100 kr (Budbetjänt) |
| 17/3 18:27:20 | 1 | 1.200 kr |
| 18/3 07:51:32 | 3 | 1.300 kr |
| 18/3 19:47:14 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ej märkt mässingsram nutida spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49



