SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Vas 9629130
nr 962 9130
Vas
Silver, Danmark, 20-tal, Svaga stämplar, höjd: 12 cm
måndag 18 maj 2015
kl 18:50:29
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver