ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10827368
*
nr 1082 7368
Spegel
+ konsol, o. 1900, höjd: 50 + 130
Kondition: slitage, skador
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 januari 2017
kl 18:39:54
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/1 17:31:20
1
600 kr
9/1 18:23:28
2
600 kr
9/1 18:23:28
1
600 kr (Budbetjänt)
9/1 18:23:53
2
700 kr
9/1 18:27:24
1
800 kr
9/1 18:29:10
2
900 kr
9/1 18:33:34
1
1.000 kr
9/1 18:34:54
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsol spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49
*
Spegel
Kondition: slitage, skador
Läs om budbetjänten
nr 1082 7368
Spegel
+ konsol, o. 1900, höjd: 50 + 130
Kondition: slitage, skador
| Utrop: | 1.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 9 januari 2017 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 9/1 17:31:20 | 1 | 600 kr |
| 9/1 18:23:28 | 2 | 600 kr |
| 9/1 18:23:28 | 1 | 600 kr (Budbetjänt) |
| 9/1 18:23:53 | 2 | 700 kr |
| 9/1 18:27:24 | 1 | 800 kr |
| 9/1 18:29:10 | 2 | 900 kr |
| 9/1 18:33:34 | 1 | 1.000 kr |
| 9/1 18:34:54 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsol spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49



