Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Frames / Ram 5246038



*

nr 524 6038


Ram

Lenght: ()


1800-tal, med grafiskt tryck, 66x90 (skada)


Estimate:

100

Sold:

SEK 500

Auction date:

Monday May 12 2008
at 17:53:37


  • Bid history
Time Bidder Bid
6/5 22:11:00 1      150 kr
12/5 08:52:53 2      400 kr
12/5 17:37:37 3      250 kr
12/5 17:38:31 3      350 kr
12/5 17:39:18 3      450 kr
12/5 17:43:25 4      Vinnande bud


  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: grafiskt tryck ram ramar skada
  • 6665 AkrylmÃ¥lning
    Ann Makander (b. 1954), Sweden. Signed, dated -95,..//
    Present: SEK 500

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 20:08
  • 6536 GRAPHITE DRAWING
    Maria Röhl (1801-1875), signed, dated 11/1 1839, G..//
    Present: SEK 700

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:57
  • 6613 JARS
    2 pcs, China. Height: 15-19, 1 saknar lock.
     

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 20:19
  • 6757 BOX
    porslin och mässing. Diameter: 15 cm,
     

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:53
  • 6436 ETCHING
    Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", unframed..//
     

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 19:33
  • 6506 LITOGRAPH IN C..
    Erik Höglund (1932-1998), Sweden. Composition, unf..//
    Present: SEK 300

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:29




Ladda ner broschyr