ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8336008
*
nr 833 6008
Spegel
Rektangulär, bladguld, 123 x 42
Utrop:
500 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 juni 2013
kl 18:23:32
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/6 13:20:22
1
150 kr
10/6 12:38:34
2
200 kr
10/6 15:45:42
3
250 kr
10/6 17:48:03
4
Vinnande bud
10/6 18:14:55
5
350 kr
10/6 18:16:20
5
450 kr
10/6 18:17:16
5
600 kr
10/6 18:18:33
5
800 kr
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bladguld rektangulär spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49
*
Spegel
nr 833 6008
Spegel
Rektangulär, bladguld, 123 x 42
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 900 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 10 juni 2013 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 9/6 13:20:22 | 1 | 150 kr |
| 10/6 12:38:34 | 2 | 200 kr |
| 10/6 15:45:42 | 3 | 250 kr |
| 10/6 17:48:03 | 4 | Vinnande bud |
| 10/6 18:14:55 | 5 | 350 kr |
| 10/6 18:16:20 | 5 | 450 kr |
| 10/6 18:17:16 | 5 | 600 kr |
| 10/6 18:18:33 | 5 | 800 kr |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bladguld rektangulär spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49



