GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Keramik 3525598
*
nr 352 5598
Keramik
50-tal, 4del
Utrop:
100 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 mars 2005
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/3 21:37:37
1
100 kr
13/3 12:39:29
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik
-
7066 Skulptur
Gudmundur Einarsson, Island, Valross. Keramik. Län..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 19:36
-
7040 Skulptur/sparb..
Gustavsberg, Lisa Larson (1931-2024), Sverige. Gun..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 19:56
-
7188 Vaser
+ tedosor. 5 st, Kina, Porslin. Höjd: 5-13 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 19:45
*
Keramik
nr 352 5598
Keramik
50-tal, 4del
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 150 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 14 mars 2005 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 11/3 21:37:37 | 1 | 100 kr |
| 13/3 12:39:29 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik
-
7066 Skulptur
Gudmundur Einarsson, Island, Valross. Keramik. Län..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 19:36 -
7040 Skulptur/sparb..
Gustavsberg, Lisa Larson (1931-2024), Sverige. Gun..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 19:56 -
7188 Vaser
+ tedosor. 5 st, Kina, Porslin. Höjd: 5-13 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 19:45



