KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14145378

nr 1414 5378

Ã…ke Rolfstadius

(f. 1918), Sverige

Oljemålning, Signerad, daterad 1964, "drömfåglar". Olja på duk, 60x49cm, yttermått inklusive ram: 73x62cm

Åke Rolfstadius, svensk bildkonstnär född 1918.

Utrop:

800 kr

Såld:

1.000 kr

måndag 23 augusti 2021
kl 18:32:20

Ã…ke Rolfstadius

Läs mer om Ã…ke Rolfstadius