KONST / Litografier / Färglitografi 16795017
nr 1679 5017
Maria Boczewska
(f. 1940), Polen
Maria Boczewska (f. 1940). Signerad, numrerad 4/380, "vinter". Färglitografi, bildmått: 18x15 cm, yttermått inklusive ram: 37x33 cm
Maria Boczewska, polsk bildkonstnär och skulptör född i Warszawa 1940.
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
måndag 17 februari 2025
kl 20:39:56
14/2 19:19:55
250 kr
16/2 21:44:04
Maria Boczewska
Läs mer om Maria Boczewska