SILVER & METAL / Silver / Crucifix 6445159
nr 644 5159
CRUCIFIX
silver, signerad A K 1846 (Andreas Kotro) St. Petersburg, height: 28,
silver, förgyllt, stämplad A. K. 1846 (Andreas Kotro) St. Petersburg, höjd: 28
6000
SEK 7900
Monday June 7 2010
at 16:00:00
5.000 kr
7.800 kr
5.500 kr
6.000 kr
6.500 kr
7.000 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver