KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 11312193
*
nr 1131 2193
Mikael von Essen
(1895-1975), Sverige
Akvarell, Mikael von Essen (1895-1975), Alexander Nevskij-katedralen, Tallinn, 40x29 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 september 2017
kl 19:19:54
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/9 00:18:43
1
100 kr
23/9 14:35:32
2
Vinnande bud
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller mikael von essen svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tallinn vattenfärg
-
6678 Akvarell
Erik Viktorson (f. 1912), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:52
-
6382 Akvarell
Frank C Belcher. Themsen med Tower Bridge. Signera..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:26
-
6303 Akvarell
Hjalmar Falk (1856-1938), Sverige. Signerad, Norrb..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:57
-
7048 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, "Eva den mond..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:49
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:22
-
6578 Akvarell
Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sverige. Ej s..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:22
*
Mikael von Essen
nr 1131 2193
Mikael von Essen
(1895-1975), Sverige
Akvarell, Mikael von Essen (1895-1975), Alexander Nevskij-katedralen, Tallinn, 40x29 cm
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 150 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 25 september 2017 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 23/9 00:18:43 | 1 | 100 kr |
| 23/9 14:35:32 | 2 | Vinnande bud |
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller mikael von essen svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tallinn vattenfärg
-
6678 Akvarell
Erik Viktorson (f. 1912), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:52 -
6382 Akvarell
Frank C Belcher. Themsen med Tower Bridge. Signera..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:26 -
6303 Akvarell
Hjalmar Falk (1856-1938), Sverige. Signerad, Norrb..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:57
-
7048 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, "Eva den mond..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:49 -
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:22 -
6578 Akvarell
Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sverige. Ej s..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:22



