KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 8638055
nr 863 8055
Agnes Cleve
(1876-1951), Sverige
Akvarell, Agnes Cleve (1876-1951), Jormlien, 1945, signerad, motivet: 32x42
Agnes Cleve-Jonand, svensk målare född i Uppsala 1876, död 1951.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.700 kr
måndag 2 december 2013
kl 18:39:40
1.000 kr
1.600 kr
1.400 kr