KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16197077
nr 1619 7077
Georg Suttner
(1922-2014), Sverige
Oljemålning, Signerad, "Blått novemberland". Olja på duk, yttermått inklusive ram: 48x61 cm
Georg Suttner, svensk bildkonstnär född 1922, död 2014.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
3.200 kr
måndag 13 maj 2024
kl 20:52:44
1.300 kr
2.000 kr
3.000 kr
2.000 kr
2.200 kr (Budbetjänt)
2.400 kr
2.600 kr (Budbetjänt)
2.800 kr
3.000 kr (Budbetjänt)