GLASS & CERAMICS / Porcelain and Pottery / Coffee set 8681432
nr 868 1432
COFFEE SET
3 pcs. nickel silver, CG Hallberg, 1920s,
3 delar. nysilver, CG Hallberg, 1920-tal
SEK 150
Monday January 6 2014
at 20:36:45
5/1 09:27:46
100 kr
6/1 20:25:36
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.