KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13272358
*
nr 1327 2358
Håkan Engström
(1908-1987), Sverige
Oljemålning, Stadsmotiv, Signerad. Olja på pannå, 46x37 cm
Håkan Engström, svensk bildkonstnär född 1908, död 1987 .
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 maj 2020
kl 19:25:41
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/5 13:37:09
1
500 kr
14/5 08:56:11
2
150 kr
14/5 08:56:11
1
200 kr (Budbetjänt)
17/5 21:04:00
3
250 kr
17/5 21:04:00
1
300 kr (Budbetjänt)
17/5 21:55:56
3
350 kr
17/5 21:55:56
1
400 kr (Budbetjänt)
18/5 08:24:44
3
450 kr
18/5 08:24:44
1
500 kr (Budbetjänt)
18/5 16:39:56
3
600 kr
18/5 18:48:34
1
700 kr
18/5 19:10:01
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Håkan Engström
Håkan Engström, svensk bildkonstnär född 1908, död 1987 .
Läs mer om HÃ¥kan Engström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: håkan engström olja olja på pannå oljemålning oljemålningar stad stadsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34
-
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01
-
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10
-
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:14
*
Håkan Engström
Håkan Engström, svensk bildkonstnär född 1908, död 1987 .
Läs om budbetjänten
Läs mer om HÃ¥kan Engström
nr 1327 2358
Håkan Engström
(1908-1987), Sverige
Oljemålning, Stadsmotiv, Signerad. Olja på pannå, 46x37 cm
Håkan Engström, svensk bildkonstnär född 1908, död 1987 .
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 800 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 18 maj 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 13/5 13:37:09 | 1 | 500 kr |
| 14/5 08:56:11 | 2 | 150 kr |
| 14/5 08:56:11 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
| 17/5 21:04:00 | 3 | 250 kr |
| 17/5 21:04:00 | 1 | 300 kr (Budbetjänt) |
| 17/5 21:55:56 | 3 | 350 kr |
| 17/5 21:55:56 | 1 | 400 kr (Budbetjänt) |
| 18/5 08:24:44 | 3 | 450 kr |
| 18/5 08:24:44 | 1 | 500 kr (Budbetjänt) |
| 18/5 16:39:56 | 3 | 600 kr |
| 18/5 18:48:34 | 1 | 700 kr |
| 18/5 19:10:01 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Håkan Engström
HÃ¥kan Engström, svensk bildkonstnär född 1908, död 1987 .Läs mer om HÃ¥kan Engström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: håkan engström olja olja på pannå oljemålning oljemålningar stad stadsmotiv svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34 -
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37 -
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01 -
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10 -
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:14



