KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Tusch 7696271
*
nr 769 6271
Tusch
Kina, 21x46
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 augusti 2012
kl 18:01:34
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/8 17:48:01
1
100 kr
6/8 17:49:18
2
200 kr
6/8 17:52:43
1
200 kr
6/8 17:55:51
3
250 kr
6/8 17:56:34
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller asiatisk asien kina kinesisk kinesiskt tusch vattenfärg
-
7234 Tusch
Greta Gerell (1898-1982), Sverige. Man med redskap..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 18:41
-
2007 Tusch
Lenke Rothman (1929-2008), Sverige. Landskap med t..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 20:31
-
2006 Tusch
Lenke Rothman (1929-2008), Sverige. Landskap. Sign..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 20:09
*
Tusch
nr 769 6271
Tusch
Kina, 21x46
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 6 augusti 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
6/8 17:48:01 | 1 | 100 kr |
6/8 17:49:18 | 2 | 200 kr |
6/8 17:52:43 | 1 | 200 kr |
6/8 17:55:51 | 3 | 250 kr |
6/8 17:56:34 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller asiatisk asien kina kinesisk kinesiskt tusch vattenfärg
-
7234 Tusch
Greta Gerell (1898-1982), Sverige. Man med redskap..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 18:41 -
2007 Tusch
Lenke Rothman (1929-2008), Sverige. Landskap med t..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 20:31 -
2006 Tusch
Lenke Rothman (1929-2008), Sverige. Landskap. Sign..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 20:09