KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 17526006
nr 1752 6006
Pelle Havne
(1893-1935), Sverige
Etsning, Pelle Havne (1893-1935), Hästar. Signerad, numrerad 14/90, daterad -20. Bildmått: 28x37 cm, yttermått inklusive ram: 49x58
Per (Pelle) Havne, svensk målare och grafiker född 1893 i Lillviken, Jämtland, död 1935 i Stockholm.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 12 januari 2026
kl 18:11:16
11/1 20:34:13
100 kr
12/1 18:06:16
- Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 800 kr
Göteborg Begär offert för hemleverans
Helsingfors 800 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
Pelle Havne
Läs mer om Pelle Havne