KONST / Litografier / Färglitografi 16034367
*
nr 1603 4367
Sixten Haage
(1926-2021), Sverige
Bryssel i kvällssol. Signerad, numrerad 266/300, daterad - 89. Färglitografi, bildmått: 31x28 cm, yttermått inklusive ram: 47x41 cm
Sixten Haage, svensk svensk målare och grafiker född 1926 i Stockholm, död 2021.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 mars 2024
kl 18:02:50
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/3 19:04:07
1
Vinnande bud
4/3 17:57:50
2
200 kr
4/3 17:57:50
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Sixten Haage
Sixten Haage, svensk svensk målare och grafiker född 1926 i Stockholm, död 2021.
Läs mer om Sixten Haage
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bryssel i kvällssol färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad sixten haage sverige
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:13
-
6779 Färglitografi
Lennart Rodhe (1916-2005), Sverige. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:21
-
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:43
-
6721 Färglitografi
Sven Lidberg (1929-2009), Sverige. Karl XII: S kar..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:39
-
6039 Färglitografier
2 st, Örjan Wikström (f. 1948), Sverige. Signerade..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:16
*
Sixten Haage
Sixten Haage, svensk svensk målare och grafiker född 1926 i Stockholm, död 2021.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Sixten Haage
nr 1603 4367
Sixten Haage
(1926-2021), Sverige
Bryssel i kvällssol. Signerad, numrerad 266/300, daterad - 89. Färglitografi, bildmått: 31x28 cm, yttermått inklusive ram: 47x41 cm
Sixten Haage, svensk svensk målare och grafiker född 1926 i Stockholm, död 2021.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 4 mars 2024 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 3/3 19:04:07 | 1 | Vinnande bud |
| 4/3 17:57:50 | 2 | 200 kr |
| 4/3 17:57:50 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Sixten Haage
Sixten Haage, svensk svensk mÃ¥lare och grafiker född 1926 i Stockholm, död 2021.Läs mer om Sixten Haage
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bryssel i kvällssol färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad sixten haage sverige
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:13 -
6779 Färglitografi
Lennart Rodhe (1916-2005), Sverige. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:21 -
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:43 -
6721 Färglitografi
Sven Lidberg (1929-2009), Sverige. Karl XII: S kar..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:39 -
6039 Färglitografier
2 st, Örjan Wikström (f. 1948), Sverige. Signerade..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:16



