Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  GLASS & CERAMICS / Ceramics / Ask + burk 5817653



*

nr 581 7653


Ask + burk

Hans Hedberg, lenght: 13, height: 12, ceramics, nagg, spricka/ sprickor.


Hans Hedberg, längd: 13, höjd: 12, Keramik


Condition: nagg, spricka/ sprickor

Droit De Suite

Yes

Estimate:

1000

Sold:

SEK 3700

Auction date:

Monday May 4 2009
at 18:18:03


  • Bid history
Time Bidder Bid
30/4 16:12:27 1      700 kr
1/5 15:08:32 2      1.000 kr
1/5 15:37:42 1      800 kr
1/5 15:38:06 1      900 kr
1/5 18:28:03 3      1.500 kr
1/5 22:40:41 2      1.500 kr
1/5 22:41:37 2      2.000 kr
3/5 22:48:52 3      1.700 kr
3/5 22:49:13 3      2.000 kr
3/5 22:49:39 3      2.300 kr
4/5 14:26:55 2      2.600 kr
4/5 14:30:57 3      2.500 kr
4/5 14:31:15 3      3.000 kr
4/5 14:59:40 2      3.000 kr
4/5 15:00:08 2      3.100 kr
4/5 15:09:20 3      3.200 kr
4/5 16:09:38 2      3.600 kr
4/5 16:11:38 3      3.400 kr
4/5 16:11:58 3      3.600 kr
4/5 18:13:04 4      Vinnande bud


  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: ask burk hans hedberg keramik
  • 6538 EGG WARMER
    Italien + pot with a lid, (hund). Height: 19-20 lä..//
     

    Auction ends
    in 10 days
    12 jan at 19:03
  • 6613 JARS
    2 pcs, China. Height: 15-19, 1 saknar lock.
     

    Auction ends
    in 10 days
    12 jan at 20:19
  • 6066 DISH
    + bowls, 6 pieces, Imaridekor, Kina & Japan, Dia 1..//
     

    Auction ends
    in 10 days
    12 jan at 20:13
  • 6166 DISH
    4 pcs, China/Japan. Diameter: 21-41,
    Present: SEK 200

    Auction ends
    in 10 days
    12 jan at 18:57
  • 6643 DISH
    Mateus, Porutgal, porcelain. Diameter: 42 cm,
     

    Auction ends
    in 10 days
    12 jan at 18:31
  • 6644 DISH
    med hänklar, Agneta Livinj, keamik. Diameter: 35 cm,
     

    Auction ends
    in 10 days
    12 jan at 19:02




Ladda ner broschyr