KONST / Litografier / Litografier 15618456
*
nr 1561 8456
Endre Nemes
(1909-1985), Sverige
Litografier, 3 st, Signerad, numrerad 75-upplaga, daterad 1983. Bildmått: 65x47 cm, yttermått inklusive ram: 81x63 cm
Endre Nemes, född 1909 i Pecsvarad, Ungern, död 1985, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 september 2023
kl 20:20:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/9 00:10:38
1
100 kr
4/9 20:00:52
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Endre Nemes
Endre Nemes, född 1909 i Pecsvarad, Ungern, död 1985, svensk målare.
Läs mer om Endre Nemes
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: endre nemes litografier numrerad 75-upplaga svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:13
-
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:05
-
7044 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:16
-
7146 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:20
-
7139 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:18
-
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:54
*
Endre Nemes
Endre Nemes, född 1909 i Pecsvarad, Ungern, död 1985, svensk målare.
Läs mer om Endre Nemes
nr 1561 8456
Endre Nemes
(1909-1985), Sverige
Litografier, 3 st, Signerad, numrerad 75-upplaga, daterad 1983. Bildmått: 65x47 cm, yttermått inklusive ram: 81x63 cm
Endre Nemes, född 1909 i Pecsvarad, Ungern, död 1985, svensk målare.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 150 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 4 september 2023 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 2/9 00:10:38 | 1 | 100 kr |
| 4/9 20:00:52 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Endre Nemes
Endre Nemes, född 1909 i Pecsvarad, Ungern, död 1985, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Endre Nemes
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: endre nemes litografier numrerad 75-upplaga svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:13 -
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:05 -
7044 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:16
-
7146 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:20 -
7139 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:18 -
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:54



