KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13324323

nr 1332 4323

Robert Kitchen

(1950-2009), USA

Akvarell, Komposition med en scarf. Osignerad. Oramat löst blad, bladets mått: ca 108x153 cm. Motivet: ca 81x129 cm

Robert Kitchen, amerikansk bildkonstnär född 1950, död 2009.

Utrop:

3.000 kr

Såld:

2.000 kr

måndag 8 juni 2020
kl 20:22:14

8/6 20:02:14 1      Vinnande bud

Robert Kitchen

Läs mer om Robert Kitchen