KONST / Litografier / Litografi 13872172
*
nr 1387 2172
Ewert Karlsson EWK
(1918-2004), Sverige
Litografi, Gustav VI. Signerad, numrerad 44/100, daterad -89, yttermått inklusive ram: 70x55 cm
Ewert Karlsson, EWK, född 1918, död 2004, svensk konstnär och karikatyrtecknare.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 mars 2021
kl 19:41:20
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/3 21:52:56
1
100 kr
23/3 08:17:17
2
150 kr
23/3 20:51:01
3
300 kr
26/3 12:27:36
4
250 kr
26/3 12:27:36
3
300 kr (Budbetjänt)
26/3 12:28:31
4
350 kr
29/3 09:16:27
5
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Ewert Karlsson EWK
Ewert Karlsson, EWK, född 1918, död 2004, svensk konstnär och karikatyrtecknare.
Läs mer om Ewert Karlsson EWK
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ewert karlsson ewk grafik gustav vi litografi litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3293 Färgetsning
Bo Cronqvist (f. 1948), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:42
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:46
-
3257 Färglitografi
2 st, Leif Rönn (f. 1939), Sverige. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:09
-
3202 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:23
-
3204 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:43
-
3203 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:49
*
Ewert Karlsson EWK
Ewert Karlsson, EWK, född 1918, död 2004, svensk konstnär och karikatyrtecknare.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Ewert Karlsson EWK
nr 1387 2172
Ewert Karlsson EWK
(1918-2004), Sverige
Litografi, Gustav VI. Signerad, numrerad 44/100, daterad -89, yttermått inklusive ram: 70x55 cm
Ewert Karlsson, EWK, född 1918, död 2004, svensk konstnär och karikatyrtecknare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 29 mars 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/3 21:52:56 | 1 | 100 kr |
23/3 08:17:17 | 2 | 150 kr |
23/3 20:51:01 | 3 | 300 kr |
26/3 12:27:36 | 4 | 250 kr |
26/3 12:27:36 | 3 | 300 kr (Budbetjänt) |
26/3 12:28:31 | 4 | 350 kr |
29/3 09:16:27 | 5 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Ewert Karlsson EWK
Ewert Karlsson, EWK, född 1918, död 2004, svensk konstnär och karikatyrtecknare.Läs mer om Ewert Karlsson EWK
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ewert karlsson ewk grafik gustav vi litografi litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3293 Färgetsning
Bo Cronqvist (f. 1948), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:42 -
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:46 -
3257 Färglitografi
2 st, Leif Rönn (f. 1939), Sverige. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:09
-
3202 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:23 -
3204 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:43 -
3203 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:49