KONST / Litografier / Färgseriegrafi 14177567
*
nr 1417 7567
Olle Baertling
(1911-1981), Sverige
Färgseriegrafi, Olle Baertling (1911-1981), Sverige, tillskriven. Komposition, "Hommage à Herbin". Ej signerad. Bladets mått: 9-20cm, yttermått inklusive ram: 23x33cm
Olle Bærtling, född 1911 i Halmstad, död 1981 i Stockholm, svensk målare och skulptör.
Följerätt
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 september 2021
kl 18:52:57
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/9 12:10:47
1
1.000 kr
5/9 07:59:07
2
Vinnande bud
5/9 16:57:56
1
1.200 kr
5/9 16:57:56
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Olle Baertling
Olle Bærtling, född 1911 i Halmstad, död 1981 i Stockholm, svensk målare och skulptör.
Läs mer om Olle Baertling
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ej signerad färgseriegrafi komposition litografier olle baertling olle bærtling svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:13
-
6779 Färglitografi
Lennart Rodhe (1916-2005), Sverige. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:21
-
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:43
-
6721 Färglitografi
Sven Lidberg (1929-2009), Sverige. Karl XII: S kar..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:39
-
6039 Färglitografier
2 st, Örjan Wikström (f. 1948), Sverige. Signerade..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:16
*
Olle Baertling
Olle Bærtling, född 1911 i Halmstad, död 1981 i Stockholm, svensk målare och skulptör.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Olle Baertling
nr 1417 7567
Olle Baertling
(1911-1981), Sverige
Färgseriegrafi, Olle Baertling (1911-1981), Sverige, tillskriven. Komposition, "Hommage à Herbin". Ej signerad. Bladets mått: 9-20cm, yttermått inklusive ram: 23x33cm
Olle Bærtling, född 1911 i Halmstad, död 1981 i Stockholm, svensk målare och skulptör.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 2.000 kr |
| Såld: | 1.200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 6 september 2021 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 4/9 12:10:47 | 1 | 1.000 kr |
| 5/9 07:59:07 | 2 | Vinnande bud |
| 5/9 16:57:56 | 1 | 1.200 kr |
| 5/9 16:57:56 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Olle Baertling
Olle Bærtling, född 1911 i Halmstad, död 1981 i Stockholm, svensk mÃ¥lare och skulptör.Läs mer om Olle Baertling
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ej signerad färgseriegrafi komposition litografier olle baertling olle bærtling svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:13 -
6779 Färglitografi
Lennart Rodhe (1916-2005), Sverige. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:21 -
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:43 -
6721 Färglitografi
Sven Lidberg (1929-2009), Sverige. Karl XII: S kar..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:39 -
6039 Färglitografier
2 st, Örjan Wikström (f. 1948), Sverige. Signerade..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:16



