KONST / Litografier / Litografi 16657168
nr 1665 7168
Esaias Thorén
(1901-1981), Sverige
Litografi, Kvinnoansikte med urna. Signerad, numrerad 250/310, daterad, 53x66 cm
Esaias Thorén, född 1901 i Halmstad, död 1981, svensk målare och grafiker.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
800 kr
måndag 9 december 2024
kl 19:50:07
9/12 17:02:17
700 kr
9/12 19:45:07
Esaias Thorén
Läs mer om Esaias Thorén