Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  MÖBLER / Soffor / Pigtittare 4504100



*

nr 450 4100


Pigtittare

KJ, mahogny


Utrop:

300 kr

Såld:

550 kr

Sista tid för bud online:

måndag 5 februari 2007
kl 16:58:07


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
3/2 15:28:52 1      500 kr
5/2 11:26:07 2      400 kr
5/2 11:26:53 2      500 kr
5/2 11:27:52 2      Vinnande bud


  • Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel mahogny pigtittare rakspegel soffor spegel trä
  • 7140 Soffa
    Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. ”Samsas. Längd..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:05
  • 7145 Soffa
    Dunplymåer
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:38
  • 7105 Soffa
    Howardmodell. Längd: 210 ca
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:57
  • 6462 Soffa
    Illum Wikkelsö för A. Mikael Laursen & Søn, Århus,..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:50
  • 5354 Soffa
    Torill Slettvoll. Längd: 155 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 19:01




Ladda ner broschyr