KONST / Litografier / Färglitografi 14222098
*
nr 1422 2098
Leif Nielsen
(1920-2004), Danmark
Vid Nybroviken. Signerad, numrerad 22/47, daterad 1983. Färglitografi, bildmått: 64x48, yttermått inklusive ram: 84x65 cm
Leif Nielsen, dansk bildkonstnär född 1920, död 2004 .
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 september 2021
kl 20:12:14
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/9 19:36:38
1
Vinnande bud
- Tema
27 sep
Stockholm
På Tema Stockholm den har vi samlat konst med Stockholmsmotiv av konstnärer som Maria Boczewska, Slas Stig Claesson, Hans-Erik Eriksson, Bert Håge Häverö, Mona Huss Walin, Einar Jolin, Bruno Karlsson, ...
Läs mer om Stockholm
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: danmark dansk dansk design danska danskt europa färglitografi grafik leif nielsen litografi litografier litografiskt blad norden skandinavien
-
5019 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:47
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:47
-
2135 Färglitografi
Berta Hansson (1910-1994), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:58
-
2129 Färglitografi
Elba Damast (1944-2005), Venezuela. Komposition. S..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:09
-
2138 Färglitografi
Eva Ljungdahl (f. 1946), Sverige. Segelbåt. Signer..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:21
-
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:22
*
Leif Nielsen
Leif Nielsen, dansk bildkonstnär född 1920, död 2004 .
Läs mer om Stockholm
nr 1422 2098
Leif Nielsen
(1920-2004), Danmark
Vid Nybroviken. Signerad, numrerad 22/47, daterad 1983. Färglitografi, bildmått: 64x48, yttermått inklusive ram: 84x65 cm
Leif Nielsen, dansk bildkonstnär född 1920, död 2004 .
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 september 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
27/9 19:36:38 | 1 | Vinnande bud |
- Tema
27 sep
Stockholm
PÃ¥ Tema Stockholm den har vi samlat konst med Stockholmsmotiv av konstnärer som Maria Boczewska, Slas Stig Claesson, Hans-Erik Eriksson, Bert HÃ¥ge Häverö, Mona Huss Walin, Einar Jolin, Bruno Karlsson, ...Läs mer om Stockholm
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: danmark dansk dansk design danska danskt europa färglitografi grafik leif nielsen litografi litografier litografiskt blad norden skandinavien
-
5019 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:47 -
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:47 -
2135 Färglitografi
Berta Hansson (1910-1994), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:58
-
2129 Färglitografi
Elba Damast (1944-2005), Venezuela. Komposition. S..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:09 -
2138 Färglitografi
Eva Ljungdahl (f. 1946), Sverige. Segelbåt. Signer..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:21 -
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:22