FURNITURE / Tables / Lady's working table 6481297

nr 648 1297

LADY'S WORKING TABLE

Victorian style, mahogany, length: 66, width: 42, height: 70, wear.

Nyrokoko, mahogny, längd: 66, djup: 42, höjd: 70

Condition: slitage

1000

SEK 500

Monday July 19 2010
at 17:59:02

17/7 15:17:16 1      Vinnande bud
17/7 15:17:23 1      justering av budtak

Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.